נישואין מאתגרים, וזו עבודה רבה. זו הסיבה שאנשים רבים כל כך עובדים עם מטפלים בנישואין כדי להתגבר על סוגיות שמקבלות את דרכם של מערכת היחסים שלכם להגיע לפוטנציאל שלה. נישואין הם מעבר בזוגיות של זוגות ויחסים יכולים להשתנות לאורך זמן. עבודה, לוחות זמנים, ילדים מציבים אתגר לנישואין ושמירה על רומנטיקה, אינטימיות וקשר. זה עוזר לדעת שנישואין לא רק צומחים ומשתפרים בכוחות עצמם. כדי שנישואים לא יתדרדרו, חשוב לשים לב למתרחש במערכת היחסים כל הזמן, להפוך אותם לעדיפות ולא האחרונה ברשימה, ליצור זמן לחיבור ולהבטיח זמן איכות משותף.

מדוע ייעוץ זוגי?

ישנם דברים רבים שיכולים ליצור ניכור בנישואין אך מה שמביא את מרבית הזוגות הזקוקים ליועץ נישואין הוא חוסר אינטימיות ורומנטיקה, בעיות תקשורת, קונפליקט ים וחוסר קשר. רוב הזוגות הנשואים שאני רואה במשרדי, עובדים במצבי לחץ, מתמקדים בגידול ילדים, שיכולים להיות מלחיצים ובדרך כלל מותשים ומפוזרים. הם פשוט לא מוצאים זמן אחד לשני עם כל כך הרבה דרישות על זמנם ותשומת ליבם ועם הזמן הם מתפרקים. זוגות רבים נאבקים עם הרעיון שהם צריכים לתזמן זמן לבד. סקס ורומנטיקה פשוט נמצאים מאחורי הילדים, מטלות, עבודה וכד’.

טיפול לזוגות

טיפול זוגי / ייעוץ זוגי
ייעוץ נישואין
זוגות מאותו מין
ייעוץ לפני זוגיות
תקשורת / אינטימיות
הסתגלות להורות
ייעוץ זוגיות
התמודדות עם בגידות

תחילת העבודה עם יועץ נישואין

לא קל להבין שנישואים זקוקים לעזרה וזוגות נשואים רבים מחכים עד שלפעמים יהיה מאוחר מדי. זה לא חריג שיש תקופות קשות בנישואין, אך אם אותם הנושאים לא נפתרים ייתכן שהגיע הזמן לשקול עזרה מקצועית. מצבים לא פתורים או טראומות זוגיות, לאורך זמן, מכרסמים אהבה וקשר.

אורית רוזנפלד

מטפלת זוגית המספקת טיפול זוגי, ייעוץ בנישואין וטיפול פרטני.

    איך אני עובדת עם זוגות

    אני עובדת עם זוגות נשואים כמו שאני עושה עם כל הזוגות  ומשתמשת במודל הטיפול הממוקד רגשית של סו ג’ונסון (EFT). ההנחה שלי היא שבן/בת הזוג לנישואין הוא דמות ההתקשרות החשובה ביותר ושיש כמיהה לאהבה וקשר. אנו בוחנים את טראומות ההתקשרות שהתרחשו בעבר ובהווה של כל אחד מבני הזוג, את מחזורי התפקוד הלא-תפקודיים של התגובה והתגובה שקובעים באופן נוקשה את הטון לכל האינטראקציות, הצרכים הלא מסופקים שמאכילים את המחזורים הללו ומה באמת נמצא תחת הכעס, ההתקפה והנסיגה. לאחר מכן אנו לומדים כיצד לנהל שיחות כנות ופגיעות אשר מתקשרות רגשות וצרכים אמיתיים. שיחות חדשות אלה יוצרות קשרים עמוקים יותר. 

    אנשים במערכות יחסים אומרים בשוגג או בכוונה ועושים זה לזה דברים פוגעים. תחושות אלה נוגעות לאורך זמן, מרעילות ולפעמים הורסות אהבה וקרבה. חשוב לדבר ולהביא את הכאבים והתמרמרות הללו לשיחה כך שבני הזוג יוכלו להתחיל לתקשר בצורה כנה, ריגשית ולמצוא תוקף, אמפתיה והבנה המובילים לקשר עמוק יותר

    אם אתם מוכנים להתחיל טיפול זוגי עוד היום – התקשרו ואשמח לעמוד לרשותכם